Par festivālu

Cēsu pilsētai vienmēr bijusi zīmīga loma Latvijas kultūras kontekstā. Pēdējos gados pilsētas vārds aizvien vairāk kļūst pazīstams arī starptautiskajā apritē, pateicoties tūrisma un, it īpaši, kultūras tūrisma uzplaukumam. Cēsu zīmolu veidojušas ilgstošas un noturīgas mākslas tradīcijas, un šobrīd par vienu no pilsētas atpazīstamības zīmēm var uzskatīt Cēsu mākslas festivālu, kas pirmo reizi notika 2007. gadā, gūstot ne vien reģionālu, bet arī valstiska mēroga atzinību.

Cēsu mākslas festivāla budžetu veido valsts, pašvaldības un sponsoru finansējums. Visus tā norises gadus Festivāls ir saņēmis finansējumu no Valsts Kultūrkapitāla fonda, Cēsu Domes un Festivāla patrona – SEB bankas. Valsts atbalsts ar katru gadu ir būtiski palielinājies, tādējādi apliecinot augsto profesionālo novērtējumu. 2007. gadā Festivāls saņēma Kultūras Ministrijas gada balvu kultūrā nominācijā „Kultūra valsts izaugsmei”. Festivāls vairakkārt arī nominēts laikraksta „Dienas” kultūras balvai.

Festivāla kopējais tēls tiek veidots dažādu profesionālās mākslas izteiksmes veidu sintēzes rezultātā (vizuālā māksla, mūzika, skatuves māksla, kino, deja, opera utt.). Cēsu mākslas festivāla dalībnieki ir savā jomā atzītas autoritātes, tāpēc pilsēta vasaras sezonā kļūst par vietu, kurā norisinās nozīmīgas Latvijas kultūras dzīves aktualitātes.

Ko darīt Cēsīs?

Vietas, ko iesakām apmeklēt, dodoties uz festivālu Cēsīs.