Cēsu Mākslas festivāls 2017

CMF_program copy

Cēsu Mākslas festivāls šogad apmeklētājus aicina un gaida no 15. jūlija līdz 19. augustam, kā šīs vasaras īpašo projektu piedāvājot kino programmu “Upe” ar seansiem uz Gaujas pie Ērgļu klintīm. Festivāla mūzikas programmā pārsteigumu sola eksperimentāls koncerts ar izcilo latviešu pianistu Reini Zariņu un holandiešu gleznotāju Maelēni, jauno sitaminstrumentālistu grupa “Perpetum ritmico”, kā arī jaunās latviešu ērģelnieces Lienes Andretas Kalnciemas un klarnetista Mārtiņa Circeņa saspēle. Laikmetīgās mākslas procesus un personības šogad piedāvāsim iepazīt priekšlasījumu ciklā, bet teātra mīļiem kā ierasts Cēsīs būs iespēja noskatīties dažas pēdējā gada spilgtākās profesionālo teātru izrādes. Pēc ilgāka pārtraukuma festivāla programmā atgriezīsies klaiskais un mūsdienu balets koncertā “Veltījums Ļošam”, bet Cēsu Pils parka estrādē gaidāms unikāls pasaulslavenā argentīniešu komponista, vairāku F. Kopolas filmu mūzikas autora Osvaldo Golihova flamenko operas Ainadamar iestudējums.

“Cēsu Mākslas festivāls, aizsākot jaunu desmitgadi, pakāpeniski pāriet no strikta notikumu žanriskā dalījuma uz programmu, kurā uzsvērta ideja, eksperiments, diskusija, un uzmanības fokusā ir kultūra kā parādība. Šis ir pārmaiņu un piesātinājuma laiks sabiedrībā, kultūrā un mākslā, tai pašā laikā visi joprojām nerimstoši meklē jaunus un nebijušus veidus, kā radoši izpausties, neierūsēt, izmēģināt ko jaunu. Arī mēs. Šī gada festivālu raksturo žanru mijiedarbība un savstarpējā klātesamība. Mēs esam un būsim radošo meklējumu fāzē un, manuprāt, tas ir vienīgais iespējamais attīstības ceļš,” stāsta Juris Žagars.

Vienpadsmitais Cēsu Mākslas festivāls notiek ar patrona – SEB bankas, vadošā telekomunikāciju operatora un festivāla ģenerālsponsora LMT, SIA Alfor, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Cēsu novada domes atbalstu.