No 4.jūlija līdz 9. augustam Vidzemes koncertzālē apskatāma Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstāde NORDIC ID, kas mēģina atbildēt uz jautājumiem – ko šodien nozīmē ziemeļu identitāte un kā tā atspoguļojas arhitektūrā?

Idejas īstenošanai tika uzaicināti kuratori no Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas un Igaunijas (Martins Keidings, žurnāla „Arkitekten” redaktors (Dānija), Anderss Melsoms, žurnāla „Conditions” redaktors (Norvēģija), Daniels Gollings, žurnāla „Form” redaktors (Zviedrija), Tuomass Toivonens, arhitekts, arhitektu biroja „NOW” līdzīpašnieks (Somija), Villems Tomiste, arhitekts, arhitektu biroja „Stuudio Tallinn” līdzīpašnieks (Igaunija)). Šie pieci kuratori piedāvā savas personiskās versijas par ziemeļu identitātes fenomena izpratni arhitektūrā. Katrs kurators izvēlējies piecus arhitektūras projektus savā dzimtajā zemē, kuri pēc viņa ieskata vislabāk atbilst šai idejai. Sekojoši izstāde piedāvā aplūkot 25 arhitektūras projektus – 25 ziemeļu identitātes versijas.

Izstādi ir sagatavojis Baltijas jūras valstu arhitektūrai un dizainam veltītais žurnāls „Project Baltia” (Sanktpēterburga).

Izstāde tiek rīkota sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā un Latvijas Arhitektūras muzeju.