11:00 – 14:00 Džeimss Benings (kino / video)

Džeimss Benings (1942) uzskatāms par vienu no interesantākajām personībām ASV neatkarīgā kino laukā kopš 20. gadsimta 70. gadiem. Viņš savu daiļradi veltījis jaunu formu, satura un tēmu meklējumiem – izveidojis vairāk nekā 34 pilnmetrāžas filmas, digitālas un uz 16 mm lentes filmētas instalācijas, kā arī mākslas objektus, sapludinot vizuālās mākslas un kino medijus. Viņa darbos pētītas tādas tēmas kā individuālā pagātne, rasu attiecības, kolektīvā atmiņa, kā arī vietas, industrijas un ainavas nozīme.

14:00 – 14:30 Elizabeta Lāce (mūzika / vizuālā māksla / performance)

Elizabeta Lāce šobrīd savu laiku galvenokārt velta performances mākslai un instalācijām. Noturīgākās tēmas mākslinieces darbos ir identitāte un oikos, viņa nodarbojas ar māksliniecisko pētniecību medicīnas, filoloģijas, astronomijas u.c. zinātņu nozarēs. Lāce regulāri piedalās performances mākslas festivālos visā Eiropā un mūzikas šovos, strādā orķestrī kā arfiste, ir izdevusi divus solo albumus un nupat absolvējusi teātra režijas maģistratūru. Dievina internetu, alķīmiju un Korejas popmūziku. 

15:00 – 15:30 Edgars Rubenis (mūzika / vizuālā māksla / performance)

Edgars Rubenis ir latviešu elektroniskās mūzikas pārstāvis, kurš kompozīcijas un koncertu praksē saistāms ar improvizējošu (taču iepriekš pārdomātu) mūziku. Balstoties muzikālajā un vizuālajā minimālismā (La Monte Young, Eljana Radiga, Eleh, Kazimirs Maļevičs, Marks Rotko, Eds Reinhards), Rubenis veido garas muzikālas kompozīcijas par tukšuma, nullēšanas un atsacīšanās no sevis tēmām. Izmantojot reducētu un abstrahētu dronu/ambientās mūzikas versiju, Rubenis veido situācijas, kurās kļūst iespējama dažādu laiku līkņu un personiskās telpas priekšstatu pieredze. 

16:00 – 16:45 Breds Nats (mūzika / vizuālā māksla / performance)

Breds Nats, kurš dzīvo Itakā Ņujorkas štatā un Kornela universitātē studējis arhitektūru un mūziku, tiecas izdzēst atšķirības starp arhitektu (telpas organizētāju) un komponistu (laika organizētāju), traktējot ēku kā skaņas struktūru un tādējādi sapludinot tās fizisko eksistenci ar pieredzi laikā. Savās dzīvajās performancēs viņš izmanto arhitektoniskus instrumentus mērogā no ķieģeļa līdz veselam namam un tiecas izteikt nedzīvu materiālu – mūsu apkārtējās vides – skanisko jaudu.

17:00  – 17:45 Kolins Džonko (mūzikas performance)

Kolins Džonko, kurš dzīvo Parīzē un Berlīnē, pēdējos desmit gadus pavadījis, nodarbojoties ar dažādu skaņu ierakstu un celiņu sapludināšanu. Viņa darbības lauks ir eksperimentālā un elektroniskā mūzika, skaņu instalācijas un ilustrācijas, kompozīcija un dīdžejošana; viņš dibinājis arī leiblu LEEP / CJC Records un pavisam nesen arī leiblu Johnkôôl Records kopā ar DJ Kôôl no Collective Sin. Džonko dibinājis grupas Dr(Dr)One un Dem Leedz, un viņa diskogrāfijā ir daudzi sadarbības projekti ar citiem māksliniekiem: FareWell Poetry, Swim Johnco, Pacific Salmons u.c. Kolina Džonko mūzika ir unikāla ar tiekšanos izveidot pārsteidzošas saistības starp dažādiem oriģinālavotiem, ko iedvesmojuši Afx, Ārts Bleikijs un Ēriks Satī.

18:00 – 18:30 Atis Jākobsons (vizuālā māksla / performance)

Ata Jākobsona māksla ir dziļi sakņota glezniecības tradīcijā, lai arī viņš strādā dažādos medijos – ogles zīmējumā, tēlniecībā, keramikā, instalācijā un skaņu mākslā. Konceptuālā ziņā viņam būtisks ir pirmatnējais radīšanas impulss (gan mākslā, gan realitātē). Radīšanas procesā viņš izvēlas maksimālu skaidrību un intuitīvu pieeju, vienlaicīgi sapludinot robežas starp subjektu un objektu, neiespējamo un ierasto, cilvēcisko un dievišķo, materiālo un konceptuālo. 

19:00 – 19:45 Laurens Odērs (mūzika)

Lorens Odērs ir 19 gadus vecs dziedātājs un dziesmu autors, kurš dzimis Lielbritānijā, bet uzaudzis Francijas dienvidrietumos. Savas mūzikas skanējumu viņš izveidojis dažādās mājas studijās Francijas laukos un Londonā, pārņemot klasiskā laikmeta baroka popa ētiku. Savā mūzikā Odērs sakausē postroka elementus ar modernisma klasiku, ambiento un eksperimentālo elektronisko mūziku, kā arī bieži iekļauj ermoņikas, stīgu instrumentus un ragus, lai iegūtu krāšņu orķestra skanējumu. 

20:15 – 21:00 Gents (mūzika / performance)

“Šīs dziesmas ir īsts zelts; mūžīgā klasika, taču vēl nedzirdēta. Gents ir grupa, kas liek jums justies pateicīgiem par salauztu sirdi.” The Line of Best Fit Pašu mūziķu vārdiem sakot: “Gents ir atpūtas telpa, kur ikviens laipni aicināts ienākt un justies labi, kamēr mēs aiz tā visa meklējam jēgu un nozīmi. Tas ir spa, kur sevis iepriecināšana iet roku rokā ar būšanu kailam un ievainojamam citu klātbūtnē. Mēs vēlamies pateikt, ka “tu esi labs tāds, kāds tu esi – skaists juceklis!”. Mums visiem ir šādas sajūtas, un 2018. gadā mums jāspēj par to runāt!” 

21:30 – 22:15 Motion Graphics (mūzika / vizuālā māksla / performance)

“Pavedinoši neparasta klausīšanās pieredze – tik silta kā tava portatīvā datora virsma.” Pitchfork “Albums iztēlojas popu kā datorgrafikas radītu arhitektūru: dzīvu, plastisku un fizikas likumus noliedzošu.” Resident Advisor Motion Graphics ir mūziķa un mākslinieka Džo Viljamsa projekts un arī pirmā albuma nosaukums – tā ir unikāla ārkārtīgi detalizētu kompozīciju kolekcija, kas tapusi divu gadu laikā starp Ņujorku, Losandželosu un Baltimoru un ko daļēji iedvesmojuši digitālo sarakstu ambientie skaņu efekti, kas piepilda mūsdienu audiālo ainavu. Motion Graphics ir jauna autora ambicioza debija, kur veikli tiek manipulēts ar ikdienišķām un visuresošām skaņām un digitālajiem rīkiem, kopējo skaņu veidojot kā organisku un neorganisku elementu kombināciju. Džo Viljamss izmanto programmatūru, lai imitētu akustiskos instrumentus, piemēram, klarnetes un marimbas. Digitālie sampli spēj radīt skaņas, ko nespēj to imitētie akustiskie instrumenti.

22:45 – 23:30 VIZIONISTS & PEDRU MAIJA (mūzika / vizuālā māksla / performance)

Visionist jeb Vizionists ir viens no modernās mūzikas visnenotveramākajiem eksperimentētājiem, kurš monohromo elektroniskās mūzikas ainavu iekrāsojis jau ar savu pirmo albumu I’m Fine 2013. gadā. Viņa radošais rokraksts ir pārveidot vokālo saturu blīvās, izteikti “izgudrotās” melodijām, kas cilvēciskajām skaņām liek pārveidoties stindzinošā un maldinošā ārpuszemes diženumā. Dzīvajā šovā Vizionistu pavada filmu veidotājs Pedru Maija, kurš pazīstams ar savu īpašo aizraušanos ar analogo kino. Vizuālais šova kopskats veidots sadarbībā ar mākslinieci Teriju Vorholu, kuras interese par haosu un absurdu rezultējas oriģinālos, satraucošos un sirreāli skaistos darbos.

0:00 – 0:45 MANFREDAS (DJ set)

“Viens no šībrīža visaizraujošākajiem dīdžejiem/producentiem uz planētas.” DJMG Manfredas daudzus gadus uzkrāja pieredzi radio dīdžeja amatā, līdz savu talantu sāka demonstrēt klubā. Kopš tā laika viņš arvien turpina pārliecināt visus nepārliecinātos. Katra viņa fiziskā kustība ir uzskatāma viņa muzikālās pārliecības manifestācija – sākot ar plaukstu, kas kustina atskaņotāja ripuli, un beidzot ar dedzīgajiem dejas pagriezieniem. Manfredas ir viens no galvenajiem Viļņas kluba Opium rezidentiem un programmas sastādītājiem. Tieši pateicoties viņam, klubā ir izveidojusies īpaša kultūra, kas daudziem ārkārtīgi respektabliem dīdžejiem ļāvusi nosaukt Opium par savu iemīļotāko klubu pasaulē.