19:00 – 20:00 Tīrkultūras (ievada video)

20:00 – 20:30 MAREUNROL’S “TĀLAVAS TAURĒTĀJS_ otrais sējums” (mūzika / vizuālā māksla / performance)

Zīmolu MAREUNROL’S dibinājuši divi modes mākslinieki – Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops, kurus vieno stāsts kā radošās izteiksmes kodols. Duets darbojas dažādās mākslas disciplīnās: modes kolekcijas divreiz gadā, modes īsfilmas, scenogrāfija un modes instalācijas, kā arī kostīmi teātra un operas izrādēm. Zīmola koncepts ir valkājamas drēbes, kas pasniegtas nedaudz sirreālā veidā ar reālistisku attieksmi. Viņus raksturo radošs lirisms attiecībā pret ķermeni un intelektuālā mode, kas nozīmē filozofisku pieeju dizainam, piegriezumam, detaļām, kvalitātei, krāsai, audumam, skaņai, vizuālajai telpai, aksesuāriem un mākslas objektiem. 

21:00 – 21:45 Andrea Belfi (mūzika / performance)

“Nav iespējams pat iedomāties, cik ļoti var satriekt viena timpāna skaņa, līdz nav dzirdēta Andrea spēle.” The Guardian

Gadu gaitā Andrea Belfi ir uzbūvējis skaņu pasauli, kur meistarīgi savienojas vienkāršs bungu komplekts ar koncentrētu elektroniku. Ilgus gadus Belfi ir veidojis un izkopis savas mūzikas akustisko tembru, taču tagad ir sasniegts zināms piepildījums, pateicoties somu kompānijas Saari bungu komplektam, kas mūziķim ļauj panākt izcilu akustisko un elektronisko elementu sintēzi. Belfi ievērību izpelnījies ar savām enerģiskajām un harizmātiskajām performancēm – gan kā solo mūziķis, gan daudzos sadarbības projektos. 

22:00 – 22:40 Krista un Reinis Dzudzilo “36 min” (vizuālā māksla / performance)

Krista un Reinis Dzudzilo ir radošs tandēms, kas darbojas teātrī un vizuālajā mākslā. Kopš 2009. gada viņi ir veidojuši scenogrāfiju un tērpus vairāk nekā 20 iestudējumiem dažādos Latvijas teātros un operā, piedalījušies virknē izstāžu. Vizuālās mākslas projektos mākslinieki lieto scenogrāfijai tuvus izteiksmes līdzekļus – intensīvu telpas dramaturģiju un aktīvu sadarbību ar skatītāju, bet teātrī viņu radītā telpa un kostīmi nes dziļi simbolisku jēgu, nereti kļūstot par autonomiem mākslas darbiem. 

23:10 – 00:00 Visible Cloaks (mūzika / vizuālā māksla / performance)

Spensera Dorana un Raiena Kārlaila duets Visible Cloaks nāk no Portlendas Oregonas štatā. Dueta mūzikai raksturīga tonālo elementu specifikācijas reducēšana un melodiju randomizēšana, tādā veidā panākot aizraujoši skaidru efektu. Izceļas galvenie moduļi, paspilgtinās apzinātā pieredze, un šajos momentos muzikālā valoda rod neierobežotu rezonansi, paverot ceļu uz neizzinātām realitātēm. Dzīvajā atskaņojumā šī mūzika kļūst par imersīvām daudzsajūtu dzīrēm ar atbilstošu vizuālo estētiku, ko radījusi digitālās un instalāciju mākslas pārstāve Brenna Mērfija – albuma pieredzi viņa no globāla ceļojuma prāta telpā pārvērš vizuālā, fiziski sajūtamā realitātē. 

00:30 – 01:15 Domenique Dumont (mūzika / vizuālā māksla / performance)

Domenique Dumont ir Artūra Liepiņa un Anetes Stuces sadarbības projekts ar mūziķi no Francijas, kura eksistenci nevar ne apstiprināt, ne noliegt. Sadarbība sākusies 2013. gadā, ierakstot dziesmas pirmajam albumam Comme Ça. Ierakstā tika izmantotas 70. gadu elektriskās ērģeles. Pirmais apvienības koncerts tika nospēlēts Parīzes klubā Le Point Éphémèe. Viņu mūziku varētu raksturot kā elektronisku avangardpopu, lai gan reizēm tā paviesojas citu žanru teritorijās – tādās, ko zinātāji sauc par balearic, soft rock, synth-pop. Paši izpildītāji gan uzskata, ka viņu mūzika vienkārši ir tas, kas notiek, kad maksimāli atbrīvojas un ļaujas brīvam domu lidojumam, necenšoties iekrampēties konceptos un noteikumos. 

01:30 – 02:00 Takaši Makino (vizuālā māksla / performance)

“Halucinējošā un empīriskā veidā Takaši rada abstraktas kino pasaules, iegremdējot skatītāju kā brīvi krītošu emulsijas pilienu tēlveides materiālu vieliskumā” (Festivāls Unconscious Archives, Londona).

Takaši Makino ir eksperimentālā kino pārstāvis, viens no produktīvākajiem un drosmīgākajiem kino veidotājiem Japānā, kas filmu uzņemšanā izmanto visus pieejamos kino un video paņēmienus, attēlu un mūziku traktējot kā vienlīdz svarīgus elementus. Takaši apgalvo, ka viņa radošā darbība ir tiekšanās pēc ideālās filmas – “bezformīgas, organiskas, pikas veida filmas, kas savienojas ar skatītāja apziņu un prāta stāvokli… un nekad nepārstāj mainīties.” 

2:00 – 6:00 Sofija Iljasa (DJ set)

Pēdējos desmit gadus Sofija Iljasa pavadījusi instrumentālās un tehnoloģiski advancētas elektroniskās mūzikas pasaulē. Viņa vada Float mūzikas izdevniecību un Float PR sabiedrisko attiecību aģentūru. Pirms tam piecus gadus strādājusi leiblā Erased Tapes, kur viņas devums bija nozīmīgs pārstāvēto mūziķu un paša mūzikas apgāda atpazīstamības un statusa celšanā. Savā dīdžeja praksē Sofija Iljasa pievēršas ambientajai, elektroniskajai un sintī mūzikai. 

Kolins Džonko (DJ set)

Kolins Džonko, kurš dzīvo Parīzē un Berlīnē, pēdējos desmit gadus pavadījis, nodarbojoties ar dažādu skaņu ierakstu un celiņu sapludināšanu. Viņa darbības lauks ir eksperimentālā un elektroniskā mūzika, skaņu instalācijas un ilustrācijas, kompozīcija un dīdžejošana; viņš dibinājis arī leiblu LEEP / CJC Records un pavisam nesen arī leiblu Johnkôôl Records kopā ar DJ Kôôl no Collective Sin. Džonko dibinājis grupas Dr(Dr)One un Dem Leedz, un viņa diskogrāfijā ir daudzi sadarbības projekti ar citiem māksliniekiem: FareWell Poetry, Swim Johnco, Pacific Salmons u.c. Kolina Džonko mūzika ir unikāla ar tiekšanos izveidot pārsteidzošas saistības starp dažādiem oriģinālavotiem, ko iedvesmojuši Afx, Ārts Bleikijs un Ēriks Satī. 

youtube / kakofonija____///___  meditācijas video / audioun skaņas kolāžas___