Festivāla atklāšanas koncertā – šī gada lieljubilāra Pētera Vaska (1946) Otrais čellkoncerts “Klātbūtne”. Solists Kristaps Bergs šo koncertu jau spēlējis ārpus Latvijas komponista klātbūtnē un guvis viņa augstu novērtējumu. Kopā ar Kristapu Bergu – DD orķestris, kas vairākos koncertos pievērsies Latvijas jauno komponistu daiļradei, un šīs vienības izveidotājs Jānis Liepiņš.

 

Par pasaulslavenajai čellistei Solai Gabetai veltīto Otro čellkoncertu “Klātbūtne” Pēteris Vasks saka: “Caur kantilēnu, dziedājumu un arī kontrastiem, kuri simbolizē tumsu, kas joprojām mūs visus pavada, – tā ir visas dzīves izdzīvošana: no klusuma, no atnākšanas, cauri pilnbriedam līdz aiziešanai kā jaunam sākumam. Kā jau visos savos darbos, arī šeit neesmu vērotājs no malas: esmu klātesošs šajā dzīvē ar savu temperamentu, šaubām, ticību un pārliecību, bet pāri visam – mīlestību.”

Kristaps Bergs ir vairāku starptautisku konkursu laureāts. Viņš uzstājies Kārnegija centrā Ņujorkā, Volta Disneja zālē Losandželosā, Vīnes Musikverein un Konzerthaus, Amsterdamas Concertgebouw, Karaliskajā Alberta zālē, Karaliskajā Svētku zālē, Suntory zālē Tokijā.

Jānis Liepiņš kopš 2012. gada vasaras ir jauniešu kora “Kamēr…” mākslinieciskais vadītājs. 2014./2015. gada sezonā sācis sadarbību ar Latvijas Nacionālo operu un baletu, kur diriģē Verdi operu “Trubadūrs”, Pučīni “Vīlas. Džanni Skiki”, Štrausa opereti “Sikspārnis”, baletus “Raimonda” un “Romeo un Džuljeta”. Jāņa Liepiņa veikums novērtēts ar Lielo mūzikas balvu 2013 kategorijā “Gada jaunais mūziķis” un laikraksta “Diena” Gada balvu kultūrā 2013.

Kristaps Bergs, čells

DD orķestris

Diriģents Jānis Liepiņš

Programmā:

Pēteris Vasks Otrais čellkoncerts “Klātbūtne”