Ja visi to godinās, kurš dievinās?

Jau Svētais Augustīns viduslaikos bija apbrīnojis nenotveramo straujumu, ar kādu nākotne pārtop tagadnē, bet ikviens tagadnes mirklis – pagātnē. Laikmetīgajai mākslai, kā jau norāda tās nosaukums, būtu jāpaspēj kaut ko pavēstīt un izdzīvot tieši šajā tagadnes mirklī. Tieši mākslinieku un mākslas neatlaidīgā cīkstēšanās ar laiku nu jau vairākus gadsimtus ļauj pakļaut šaubām pašus mākslas pamatus, proti – priekšstatu, kas ir un kas nav uzskatāms par mākslu.

Izmisīgā neatlaidībā konfrontējot profesionāla mūsdienu mākslas kuratora un mācītāja pārdomas, filma atklāj neapskaužamo modernā cilvēka stāvokli iepretī mūsdienu mākslai. Tā mudina ne vien uzdot šķietami nelaikmetīgus un varbūt pat mūžīgus jautājumus par to, kas gan vienam vai otram laikmetīgās mākslas darbam spēj nodrošināt paliekošu vietu mākslas vēsturē, bet vedina arī aizdomāties, ka, iespējams, tas ir iznākums, kas nepavisam nav nedz pašu mākslinieku, nedz skatītāju un vispār cilvēku varā.

Vairāk: www.ej.uz/Laikmetiga

Režisors: Dainis Kļava

Galvenais operators: Valdis Celmiņš, LGC

Komponists: Andris Dzenītis

Montāžas režisors: Dainis Kļava

Skaņu režisors: Artis Dukaļskis

Operatori: Jānis Šēnbergs, Dainis Kļava

Vizuālie efekti: SHADE STUDIO

Izpildproducente: Agne Skane

Producents: Uldis Cekulis

 

Studija: VFS Films

Atbalsta: Nacionālais Kino centrs

Pēc filmas mākslas zinātniece Inese Baranovska vadīs atvērtu diskusiju ar filmas veidotājiem un dalībniekiem ‘Vēsturiskais un laikmetīgais – dialogs laikā un telpā’.

Tā kā filmas pirmizrādes seansā vietu skaits ierobežots (100 sēdvietas), lūdzam laicīgi parūpēties par savu vietu zālē. Paldies jau iepriekš par sapratni.