TRIO TRESENSUS koncerts

Līga Griķe (kokle), Aigars Raumanis (saksofons), Uģis Upenieks (sitaminstrumenti)

Programmā:
Trio Tresensus. Latviešu tautasdziesma “Tumša nakte”
Rihards Dubra. Etīde Do mažorā
Lauris Gatis Žarinovs. Skaņdarbs saksofonam, koklei un sitaminstrumentiem
Renāts Cvečkovskis. Impromtum;
Georgs Pelēcis. Plaukstošais jasmīns
Andrievs Alksnis. Psihonoja
Jānis Ķepītis. Šūpuļdziesma
Elizabete Beāte Rudzinska. Atmošanās
Jānis Mediņš. Daina nr.14
Aigars Raumanis. Skices I, II un III daļa
Trio Tresensus. Latviešu tautasdziesma “Kur tad tu nu biji, āzīti manu?”

Trio Tresensusizveidots 2015. gada decembrī, apvienojot trīsradošu un talantīgu jauniešu skatpunktus uz mūziku un trīs atšķirīgus un spilgtus instrumentus –kokli, saksofonu, perkusijas –vēl nedzirdētā skaņu pasaulē. Koncertā mežā skaniski savīsies latviešu mūzikas pagātne, tagadne un nākotne. Programmā ietvertas divas, jaunajiem mūziķiem vistuvākās tautasdziesmas. Noslēpumainās noskaņās plūstošā “Tumša nakte” un ironiskākā toņkārtā – “Kur tad nu tu biji, āzīti manu?”.

Tā kā kokle, saksofons un sitaminstrumenti ir mūzikas vēsturē nebijis ansamblis, tad ansambļa repertuārā lielākoties ir pašu mūziķu aranžējumi. Dzirdēsim skaistas un plūstošas melodijas Jāņa Mediņa un Jāņa Ķepīša skaņdarbos, gaisīgu un netveramu Georga Pelēča “Plaukstošais jasmīns” un aktīvu “Etīde Do mažorā” no Riharda Dubras studiju laikiem.

Radīt jaunus darbus šādam instrumentu salikumam ir liels izaicinājums. Tam radoši piegājuši pieci jaunie komponisti – Andrievs Alksnis, Elizabete Beāte Rudzinska, Aigars Raumanis, Renāts Cvečkovskis un Lauris Gatis Žarinovs, kuru darbi iekļauti koncertprogrammā un sola raisīt gan enerģiskas, gan liriskas noskaņas.

 

VILKATIS TOMS 88′ (LPSR / 1983)
Režisors Ēriks Lācis

Filma, kas veidota pēc Jāņa Mauliņa romāna “Pēdas” motīviem, darbība noris Latvijā, senajos laikos, kad vācu baroni nežēlīgi aplaupīja beztiesīgos latviešu dzimtcilvēkus. Sižeta centrā trīs brāļu – Toma, Andra un Miķeļa likteņi. Cietsirdīga muižnieka nežēlība viņus novedusi līdz izmisumam. Aizbēguši uz mežu, tie sāk cīņu pret saviem apspiedējiem, atjautīgi iemiesojot dzīvē tautas ticējumu, ka cilvēks var pārvērsties vilkatī – vilkā. Brāļi rod patvērumu pie meža biezoknī dzīvojošās zemnieces Madaras un viņas meitas. Pēc tam, kad brāļiem izdevies uzbrukt sava bijušā kunga muižai, to nodedzināt un pašu muižnieku saņemt gūstā, kaimiņu barons – Felsbergs nolemj sarīkot medības, jo netic vilkačiem… Filmā Toma lomā – Gunārs Cilinskis.

Sadarbībā ar:

47_vienkarsa_divkrasu_rgb_h_LV