Gan Liene Andreta Kalnciema, gan Mārtiņš Circenis ir mūziķu dinastiju pārstāvji un vieni no labākajiem Latvijas jaunās paaudzes mūziķiem.

Liene ir aktīva koncertērģelniece, viņa guvusi atzinību starptautiskos konkursos, un 2017. gada janvārī Lienes Andretas panākumu kolekcijai pievienojies laureātes tituls prestižajā Vatu jūras (Wadden See) starptautiskajā ērģelnieku konkursā (Dānija).

Mārtiņš Circenis ir glāsmaina, romantiska klarnetes toņa īpašnieks, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klarnešu grupas koncertmeistars, aktīvs kamermūziķis un solists.

Par festivālam izvēlēto programmu Liene Andreta Kalnciema saka: “Tā būs daudzveidīga un dinamiska – Cēsu lielisko ērģeļstabuļu un klarnetes kopskaņā dzims varenība, meditācija, franču šarms un virtuozitāte.”

Klausīsimies latviešu un franču komponistus.

No pirmajiem būs Pauls Dambis (pats pieredzējis ērģelnieks), Tālivaldis Ķeniņš, Romualds Kalsons, Marģeris Zariņš (kura tēvs bija labi pazīstams ar Cēsu ērģelēm) un Imants Zemzaris.

No otrajiem – populārie meistari Žils Masnē un Šarls Marī Vidors, un mazāk zināmie Ežēns Boca un Gastons Litēzs.

Svētā Jāņa baznīcas instruments, kas būvēts Walcker namā un šajā dievnamā ierīkots 1907. gadā, ir viens no Cēsu un arī visas Latvijas lepnumiem. Pēc beidzamās atjaunošanas tas ieguvis jaunu tīrskaņu, un tā 41 reģistrs ir gana apjomīgs ierocis iespaidīga un koša skanējuma radīšanai.