„Priekšgājējs” (Forward Man) ir gleznu sērija, kas pabeigta 2015. gadā jūlijā Cēsīs. Mākslinieks Kristofers Flahs (Cristopher Flach, Ņujorka, ASV) šajā sērijā pievērsies cilvēka iekšējai dzīvei kā pretstatam visam ārējam un pārejošajam.

Viņš saka: „Tas, kas ir būtiski, ir tas, kas ir tevī iekšā, tavas domas, sajūtas, tas, ko esi ieraudzījis šodien uz ielas, ko esi piedzīvojis pagātnē, ko ceri sagaidīt nākotnē, bet ne īslaicīgas, virspusējas modes tendences. To tad arī atspoguļo mani darbi”.

„Es pieceļos no rīta un ar riteni dodos uz darbnīcu – to var saukt par manu biroju – un tad es strādāju”. Grafīta, tintes, eļļas pigmentu un guašas materialitāte apvienojumā ar fizisku radīšanas piepūli sniedz māksliniekam lielāko labsajūtu. „Kad esmu pabeidzis darbu”, stāsta Flahs, „gūstu sava veida apmierināta noslēguma sajūtu, kas savukārt iedvesmo tālākam darbam”. Flaha radošais process ir īpašs ar to, ka viņš ļoti akcentē paša procesa nozīmi. „Kad skatās uz maniem darbiem, var redzēt pilnīgu māksliniecisku stilu – manu otas triepienu, manu krāsu izvēli, vārdu sakot, var pieredzēt visu manu esību, ko esmu izjutis tajā brīdī”.

Biogrāfija

Kristofers Flahs dzimis Ņujorkā un bakalaura grādu mākslā ieguvis Marieta koledžā, bet doktora grādu psiholoģijā – Seibrukas institūtā Sanfrancisko. Kristofera Flaha darbi bijuši izstādīti galerijās un muzejos blakus tādiem māksliniekiem kā Eds Ruša, Kikī Smita, Džons Baldesāri un Pata Steira. Flahs ir piedalījies arī vairākos kinofestivālos, viņa mākslas darbi bijuši publicēti The New York Times un eksponēti grupas izstādē Cheim & Read galerijā Ņujorkā.