Respektējot CMF tēmu “Ainava”, par skaņu ainavām parūpējušies arī mūziķi – slovēņu pianiste Kaja Drakslere un latviešu ģitārists Matīss Čudars jeb Čudars-Draksler Duo sadarbībā ar Latvijas Radio kora grupu un Kasparu Putniņu ļausies organizētai improvizācijai un fascinēs ar ko nedzirdētu.

Matīss Čudars ir viens no jaunās paaudzes ievērojamākajiem džeza jomas pārstāvjiem. Tāpat kā Kaja Drakslere, viņš guvis teicamu izglītību Amsterdamā, un viņu noteikti būs pamanījuši tie, kas seko Latvijas neakadēmiskās mūzikas novitātēm. Matīss uzstājas ar dažādiem sastāviem visā pasaulē, un viens no nesenākajiem ceļojumiem veda viņu un Kaju uz Dienvidameriku.

Intervijā Latvijas Radio 3 “Klasika” Signei Lagzdiņai Matīss savu radošo redzesloku raksturo šādi: “Lai cik bieži neesmu mēģinājis piespiest sevi iet vienā virzienā, izvēloties vienu estētiku un muzikālo valodu, ilgstoši neizdodas to noturēt. Citreiz pārņem sajūta, ka drusku svaidos. Bet, jo vairāk darba, jo vairāk arī saprotu: katrs stils mani papildina un iedvesmo jaunām idejām.”

Cēsu skaņu ainavas pamatā būs Kajas Draksleres, Matīsa Čudara un Latvijas Radio kora grupas daļēji sagatavota improvizācija. Viss sāksies ar meža, vēja un ūdens skaņām, iespējama arī kāda dzīvnieka klātbūtne. No trokšņiem iznirs arvien noteiktāki skaņu augstumi, pēc tam cilvēku balsis atkāpsies, dodot vietu ģitāras un klavieru saspēlei, būs atbalsis no viduslaikiem, būs faktūru spēles, un kulminējošai eksplozijai sekos miers, meditācija un korālis.

Matīss Čudars, ģitāra

Kaja Drakslere, klavieres

Latvijas Radio kora grupa, vadītājs Kaspars Putniņš

Programmā: skaņu improvizāciju teātris