Solistes: Ligita Sneibe (ērģeles), Inga Šļubovska (soprāns)

Programmā: Lūcija Garūta, Maija Einfelde, Selga Mence, Indra Riše, Ligita Sneibe, Dzintra Kurme-Gedroica, Santa Ratniece

Koncerts “Sievietes ērģeļmūzikas pasaulē” Cēsu Sv. Jāņa baznīcā būs godinājums latviešu komponistēm, kas radījušas, attīstījušas un bagātinājušas ērģeļmūzikas tēlu Latvijā un pasaulē.

Koncertā skanēs Maijas Einfeldes mierinošais opuss Sanctus, Selgas Mences enerģiskais darbs “Tilti un straumes”, kas tapis 2016. gadā un veltīts ērģelniekam Tālivaldim Deksnim viņa 70 gadu jubilejā, Lūcijas Garūtas nelielā, bet tembrāli bagātīgā un krāsainā “Meditācija”. Programmā iekļauts arī Indras Rišes skaņdarbs “Uguns rituāls”, kas atsaucas uz seno baltu cilšu tradīcijām. Dzirdēsim arī Ligitas Sneibes Viderunt omnes, kas komponēts pēc Latvijas Radio pasūtījuma Eiropas Raidorganizāciju savienības Tūkstošgades projektam. Projekta ietvaros daudzu pasaules valstu komponisti radīja skaņdarbus, iedvesmojoties no senākā polifonās mūzikas pieraksta – Perotīna organuma Viderunt omnes. Pirmā šī Ligitas Sneibes darba redakcija tapa 1999. gadā, otrā – 2005. gadā.

Dzintras Kurmes-Gedroicas skaņdarbs “Valsis” liks ērģeļu skaņām ik pa mirklim izrauties straujā ritmā, bet beigās tomēr norimt un palikt tikai kā reminiscencei.

Koncerts notiek sadarbībā ar Latvijas simtgades kultūras programmu un VKKF projekta ”Latvijas simtgade ērģeļu balsīs” ietvaros.