Teātra izrāžu cikls GRAND PRIX / Dailes teātra izrāde

Silvija Radzobe par izrādi: Ja jūs interesē eleganta un asprātīga izklaide, tad Dž.Dž.Džilindžera Dailes teātrī iestudētā Jasmīnas Rezā luga “Art” ir domāta tieši jums. Trīs draugi, kuru lomās Dailes teātra zvaigznes Ģirts Ķesteris, Artūrs Skrastiņš un Juris Žagars, sastrīdas gleznas dēļ, ko nopircis viens no viņiem. Glezna ir sinhroni vienkrāsaina – kādā krāsā, tas lai paliek noslēpums. Kaut arī diskutēts šķietami tiek par gleznu, īstenībā tā ir cīņa par varu un līderību, par galveno lomu, ko mazajā kolektīvā grib spēlēt katrs. Vai reāli iespējama kopība, pastāvot domu, viedokļu un nostāju dažādībai? Jautājums tiek uzdots, bet ne viennozīmīgi atbildēts. Protams, problēma attiecas ne tikai uz trīs draugu kopu, bet arī uz plašākām sociālām grupām.
Vīriešu varas spēles, kuru laikā tie sīkumu dēļ kļūst dedzīgi līdz komismam, maigākas padara Marijas Naumovas klātbūtne, dziedot populāras dziesmiņas franču valodā.

Franču dramaturģes Jasmīnas Rezā luga „Art” saņēmusi Lorensa Olivjē balvu kā gada labākā komēdija (1998) un Tonija balvu kā gada labākā luga (1998).

Franču izklaide 2 cēlienos
Izrādes ilgums – 2h 30min
Režisors Dž.Dž.Džilindžers
Lomās: Artūrs Skrastiņš, Juris Žagars, Ģirts Ķesteris, Marija Naumova

Pēc izrādes saruna ar teātra kritiķi Silviju Radzobi un aktieriem.